Investovanie do nehnuteľností

28. septembra 2017


Možno ste sa už mnohí zamysleli nad svojou budúcnosťou. Ako si zabezpečiť príjem, ktorý by Vám každý mesiac prišiel na účet a Vy by ste nemuseli nič pre to spraviť? Dnes sme pre Vás vo Phinance pripravili článok, ktorým sa môžete inšpirovať.

Akcie, dlhopisy a nehnuteľnosti sú súčasťou finančných trhov a predstavujú špecifickú investičnú triedu. Výnosy z nich sú porovnávané s výnosmi z iných investičných tried. Realitný fond je považovaný za alternatívnu investíciu k akciovým portfóliám. Vhodný je hlavne pre investorov, ktorí majú dlhodobú stratégiu. Dokáže priniesť vyšší výnos než bežný výnos z iných nízko rizikových tried aktív.

Aktuálne sa situácia na trhu pohybuje cenovo za m2 z pred finančnej krízy v roku 2008. Nehnuteľnosti sú cenovo vysoko. Čakáme kým sa trh zastaví a povieme si, že vtedy bude možno ten vhodný čas na kúpu. Kúpu odsúvame a strácame cenné dni, roky. Nehnuteľnosť, ktorú by ste kúpili pred piatimi rokmi by mala dnes splatených 5 rokov hypotéky a časť istiny. Môžeme teda povedať čím skôr splatíme hypotéku, tým skôr môže nehnuteľnosť pracovať pre nás. Teraz si možno poviete ako môže nehnuteľnosť pracovať pre mňa? Veď v nej predsa bývam ja. Samozrejme, že niekde musíte bývať. Nikto však netvrdí, že to je pre Vás posledná nehnuteľnosť. Ide o vytvorenie pasívneho príjmu, napríklad na dôchodok, cestu okolo sveta alebo na vysnívané auto. Využitie pravidelného pasívneho závisí už len od Vás.

Ako teda začať?

Spýtali sme sa nášho špecialistu Mariána Jedličku, kde by odporúčal začať úplnému začiatočníkovi. „Situácia každého jedného z nás je špecifická. S klientom si zanalyzujeme jeho situáciu a jeho možnosti. Osobitný prístup ku každému jednému klientovi, preto dáva možnosť detailne prispôsobiť finančné produkty k spokojnosti každého jedného klienta. Investovanie do nehnuteľností je jednou s najbezpečnejších foriem investovania pre mladých ľudí.“ tvrdí náš odborník pre hypotéky a dodáva: “Najlepšie je, keď nás klient kontaktuje a pri osobnom stretnutí rozoberieme všetky možnosti.“

Preto myslime na zajtra už dnes a snažme sa o zabezpečenie našej budúcnosti prostredníctvom odborníkov, ktorí nám poskytnú možností, z ktorých si vieme vybrať my tu najvhodnejšiu pre nás.

Investovanie pre deti

Každý rodič sa snaží dať svojim deťom to najlepšie. V snahe zaistiť im lepšiu budúcnosť rieši veľa otázok ohľadom správneho druhu sporenia. V dnešnom článku si ukážeme výhodnejšie alternatívy tvorby kapitálu pre deti.