Návod na investovanie

18. októbra 2017

 

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým ako začať investovať? Kedy je ten správny čas a koľko mesačne stačí na výšku Vašej investície? Dnes sme pre Vás pripravili návod na investovanie. Možno budete prekvapení ako málo Vám bude stačiť na zhodnotenie Vašich peňazí.

No. 1

Na to aby ste mohli začať investovať Vám bude stačiť len 15 eur mesačne. Veľa ľudí chce investovať avšak nemajú vyriešené základne potreby ako sú príjem alebo rezerva na horšie časy. Táto fáza je veľmi dôležitá. Keď ju podceníme naša investícia bude narúšaná buď výberom finančných prostriedkov alebo nebude na ňu ostávať dosť finančných zdrojov. Mohli by sme teda povedať, že za základné pravidlo považujeme: Peniaze, ktoré slúžia na neočakávané udalosti alebo ako rezerva- neinvestujete!

No. 2

Ako pri každej veci, pre ktorú sa v živote rozhodnete je najdôležitejšie stanoviť si cieľ a plán. V prvom rade je potrebné si určiť na čo bude investícia slúžiť. Môžeme sa rozhodnúť, že bude slúžiť ako zabezpečenie na dôchodok, bývanie, pre deti alebo splatenie hypotéky.

No. 3

Každý z nás má svoj profil. Tento profil odborne nazývame rizikový. Kľúčovým bodom pri investovaní je zistiť, aká je citlivosť pri výkyvoch na finančných trhoch. Tento profil preveria dotazníky, v ktorých rozložíte investície. Je teda na Vás ochotní investovať do konzervatívnej, vyváženej, dynamickej či agresívnej stratégie. Ako najväčšiu chybu pri investovaní pokladáme výber peňazí v časoch klesania trhov a ich následný vklad pri ich raste. Fungovať to má naopak.

No. 4

Pravidelnosť investovania je zárukou priemernej ceny na trhoch. Vďaka pravidelnosti vieme využívať výnos z výnosu alebo úročený úrok, čo nazývame zložené úročenie. Najlepším spôsobom je dodržanie pravidelnosti investícií, ktorú zabezpečíte cez trvalý príkaz bez zbytočných starostí.

No. 5

Diverzifikácia. Inými slovami rozloženie investície, ktorým riadime celú svoju investíciu. Profitujeme aj z toho, že ak jedna časť portfólia poklesne tak iná narastie. Profesionáli investujú naraz do desiatok, či stoviek fondov, čím minimalizujú svoje prípadné straty.

No. 6

Dôležitým bodom je pochopenie, že výkyvy na trhoch sú bežné. Všetky ekonomické faktory ovplyvňujú pohyby trhov. Či už to bolo zvolenie amerického prezidenta, ceny ropy alebo zlá finančná situácia v Číne. Na týchto výkyvoch je však paradoxné to, že investori z nich vyťažia najviac.

No.7

O investovaní do zlata sme už písali. Môže to byť zaujímavé avšak nemôžeme z neho očakávať pravidelný príjem. Ideálne je vyžívať tie, ktoré prinášajú výnos niekoľkokrát do roka.

No. 8

Aký je rozdiel medzi investovaním a obchodovaním? Obchodovanie na burze je rýchle a súvisí skôr so špekuláciou. Preto rátať s tým, že dnes vložíte peniaze a o mesiac si ich vyberiete s veľkým ziskom sa pri investovaní nedá. Investovanie je dlhodobý proces, ktorý si vyžaduje prísne pravidlá.

No. 9

Faktor, ktorý vplýva na Vašu investíciu je rozhodne čas. Treba si uvedomiť, že čím skôr začneme tým viac peňažných prostriedkov zhodnotíme.

No. 10

Základ tvorí rozvoj finančných vedomostí. Až ste sa rozhodli investovať je pre to dobré mať pri sebe partnera, ktorý má prehľad o pohybe na finančných trhoch. My vo Phinance Slovakia máme dlhoročné skúsenosti vo financovaní. Preto až ste sa rozhodli financovať neváhajte nás kontaktovať a my Vám ochotne a radi zodpovieme Vaše otázky a Vašu investíciu Vám pomôžeme zhodnotiť.

Investovanie pre deti

Každý rodič sa snaží dať svojim deťom to najlepšie. V snahe zaistiť im lepšiu budúcnosť rieši veľa otázok ohľadom správneho druhu sporenia. V dnešnom článku si ukážeme výhodnejšie alternatívy tvorby kapitálu pre deti.