Byt ako investícia

2. novembra 2017

Nehnuteľnosti prežívajú ukončenie obdobia prudkého rastu z minulého roka.

Po dlhšom období zažil trh minimálny rast cien. Ceny za tretí štvrťrok nepriniesli veľké prekvapenia a podľa odborníkov to vyzerá tak, že preteky v zdražovaní najpredávanejších bytov sa skončili. Hodnoty bytov a domov sa dostali do cenovej stagnácie čo je pozitívny signál pre obchodovanie s nehnuteľnosťami.

Čoraz viac obľúbenejšou formou investovania začína byť investovanie do nehnuteľností. Nákupom a predajom bývania sa dajú za krátky čas pripísať na účet stovky tisíc eur. Obstaranie nehnuteľnosti sa považuje za veľmi dobrú investíciu z dlhodobého hľadiska. Najlepšie je byť prenajať a po niekoľkých rokoch byť predať. Teda môžeme povedať, že kúpou bývania sa dá zarobiť hneď dva krát. Najskôr na mesačnom prenájme a potom následne na jeho predaji.

Ako príklad môžeme uviesť, že pred 15 rokmi ste v bratislavskej Petržalke vedeli kúpiť trojizbový byt za 50 tisíc eur. Dnes by ste daný byt nepredali pod 130 tisíc eur. Zisk by teda predstavoval 80 tisíc na jednom byte, čo predstavuje skoro 160 % zisk.

Nechajte si poradiť od našich odborníkov, ktorí Vám namodelujú investovanie pre Vás a Vaše podmienky.

Investovanie pre deti

Každý rodič sa snaží dať svojim deťom to najlepšie. V snahe zaistiť im lepšiu budúcnosť rieši veľa otázok ohľadom správneho druhu sporenia. V dnešnom článku si ukážeme výhodnejšie alternatívy tvorby kapitálu pre deti.