Každý 10 človek má problém splácať svoje záväzky.

30. novembra 2017

Napriek klesajúcej nezamestnanosti a rastúcim platom klienti finančných domov nie sú schopní pravidelne splácať pôžičky.

Trend nárastu nesplácaných spotrebných úverov vytvorí tlak na zvyšovanie úrokov. Banky si budú musieť vytvoriť finančný vankúš na krytie nesplácaných úverov. Zároveň sa očakáva, že Národná banka Slovenska sa bude snažiť zastaviť nárast. Od marca 2017 je schválené, že po odrátaní splátky hypotéky a životných nákladov musí klientovi zostať minimálna rezerva 5 percent, pričom v druhej polovici roka 2018 by sa mala zvýšiť až na 20 percent. Ľudia by si preto mali dávať pozor, aby po zaplatení všetkých životných nákladov nepoužili celý zvyšný príjem na splácanie úverov, lebo v opačnom prípade môžu mať vážne problémy, ak prídu o zamestnanie alebo budú dlhší čas práceneschopní.

Nenechajte zájsť veci do extrému a informujte sa o zmene Vašej splátky u našich špecialistov. Vieme sa komplexne pozrieť na Vaše financie len za hodinu Vášho času. Vyhnete sa tak problémom, ktoré by mohli vzniknúť a ešte aj nejaké peniaze ušetríte. Stačí nás kontaktovať.

Investovanie pre deti

Každý rodič sa snaží dať svojim deťom to najlepšie. V snahe zaistiť im lepšiu budúcnosť rieši veľa otázok ohľadom správneho druhu sporenia. V dnešnom článku si ukážeme výhodnejšie alternatívy tvorby kapitálu pre deti.