Hypotéka bez vybranej nehnuteľnosti

28. apríla 2020

Chcete vlastné bývanie, no nemáte vybranú konkrétnu nehnuteľnosť? Zariaďte si hypotéku v predstihu a bývajte akonáhle si vyberiete váš budúci domov.

Počuli ste už o možnosti mať schválenú hypotéku skôr ako si nájdete nehnuteľnosť?

Na trhu s hypotekárnymi úvermi sa nachádza množstvo produktov s rozdielnymi špecifikáciami, ktoré majú za úlohu vyhovieť požiadavkám širokého spektra klientov. Výber správnej hypotéky, ktorá bude najlepšie zodpovedať vašim požiadavkám je významným krokom, ktorý si vyžaduje dôkladné zváženie. Predsa len, bude vašim záväzkom na desiatky rokov. Jednou z možností je aj hypotekárny úver na nešpecifikovanú nehnuteľnosť.

Za normálnych okolností môže byť proces kúpy nehnuteľnosti dlhým a vskutku nepríjemným procesom. Výber vášho budúceho domova je pritom len začiatkom cesty, na konci ktorej vám bude vybraná nehnuteľnosť patriť. Medzitým bude treba vybaviť hypotéku, čo je spojené s množstvom formalít a predkladaním dokumentov k účelu úveru, či dokladovanie vášho príjmu. Aby toho nebolo málo, na záver vás čaká kataster, teda ešte viac dokumentov a v neposlednom rade správny poplatok 66 eur. Dá sa to však aj inak.

Je hypotéka na nešpecifikovanú nehnuteľnosť pre vás?

Ak viete, že chcete vlastné bývanie, ale nie ste rozhodnutí pre konkrétny byt či dom, máte možnosť vybaviť si hypotéku v predstihu. Na výber konkrétnej nehnuteľnosti máte pritom až 6 mesiacov od schválenia úveru, počas ktorých máte istotu, že banka vám úver poskytne v plnej sume pri nezmenenej úrokovej sadzbe, a to aj v prípade, že váš príjem klesne.

V praxi to znamená, že banka vám na základe vášho momentálneho príjmu schváli hypotéku ešte pred tým, ako sa rozhodnete nehnuteľnosť kúpiť. Týmto spôsobom vám zaručí, že akonáhle sa rozhodnete pre konkrétne bývanie, financovanie máte vyriešené.

Výrazne sa tak urýchli celý proces nadobudnutia nehnuteľnosti. Okrem toho budete mať dostatok času zorientovať sa v trhu s nehnuteľnosťami aj vo vlastnej finančnej situácii – uvidíte, či cena bývania zodpovedá vašim možnostiam alebo treba hľadať ďalej. Táto možnosť je teda vhodným riešením aj pre mladých ľudí plánujúcich osamostatniť sa.

Aké ďalšie výhody získate?

Okrem istoty maximálnej výšky úveru a nezmenenej úrokovej sadzby za vás vybavíme kataster, a tak vás odľahčíme od množstva papierov a hodín strávených vybavovaním.
Navyše budete oslobodení od správneho poplatku vo výške 66€ – banka ho zaplatí za vás.

Nemusíte teda nič viac riešiť. Hypotekárny úver na nešpecifikovanú nehnuteľnosť je teda vhodným riešením ak nechcete strácať čas a chcete bývať, čo najskôr. Poskytne vám taktiež istotu a dostatok času na rozhodovanie.

V prípade že potrebujete poradiť s výberom, či vybavovaním hypotéky, neváhajte nás kontaktovať . Bude Vám pridelený osobný hypošpecialista.

Investovanie pre deti

Každý rodič sa snaží dať svojim deťom to najlepšie. V snahe zaistiť im lepšiu budúcnosť rieši veľa otázok ohľadom správneho druhu sporenia. V dnešnom článku si ukážeme výhodnejšie alternatívy tvorby kapitálu pre deti.